[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak nie brać wszystkiego do siebie? 3 zdrowe nawyki

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Branie do siebie wszystkiego, co słyszymy od innych osób, może obniżać naszą samoocenę oraz być powodem do smutku. Nie pozwól, aby krytyka oraz werbalne ataki brały kontrolę nad Twoimi emocjami. Poznaj 3 zdrowe nawyki, które pomogą Ci zbudować dystans wobec otaczającego Cię świata.

 

1. Oddychaj.

Po prostu skup się na oddychaniu przez minutę lub dwie. Skoncentruj się tylko na powietrzu wchodzącym i wychodzącym z nosa. Nic więcej. To proste ćwiczenie pomoże Ci nieco uspokoić umysł i ciało.

Praktyka ta pomoże Ci stworzyć przestrzeń między Tobą a tym, co właśnie się wydarzyło.  Takie postępowanie znacznie ułatwia reagowanie na zaistniałą sytuację w sposób, w jaki właściwie chciałbyś się zachować  – nie oddając emocjom kontroli nad Twoim umysłem i ciałem.

 

2. Zanim wyciągniesz wnioski, zapytaj.

Nie wyciągaj pochopnych wniosków na podstawie tego, co właśnie źle zrozumiałeś. Przede wszystkim nie pozwól, aby dana sytuacja była powodem do użalania się nad sobą czy nieuzasadnionej złości. Zanim wyciągniesz wnioski, zapytaj, aby nieco wyjaśnić, co druga osoba miała na myśli.

Ważne – jeśli tylko czujesz się na siłach, powiedz drugiej osobie, jak się z tym wszystkim czujesz. Mamy różne perspektywy i sposoby komunikowania się, dlatego Twój rozmówca równie dobrze może nie zdawać sobie sprawy, że jego słowa mogły Cię w jakikolwiek sposób zranić.

 

3. Uświadom sobie, że nie wszystko jest atakiem skierowanym wobec Ciebie.

Bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę myślenia, że ​​krytyka lub słowne ataki, które otrzymujesz, dotyczą tylko i wyłącznie Ciebie lub czegoś, co zrobiłeś. Weź pod uwagę, że druga osoba może mieć po prostu zły dzień, tydzień lub rok. Tak naprawdę może mieć problemy w pracy lub małżeństwie, o których nie wiesz, a które są źródłem jej frustracji, żalu i złości.

Najczęściej właśnie w ten sposób ludzie wyzwalają stłumione emocje i napięcia, podczas gdy Ty znajdujesz się po prostu w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment