[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Poznaj 3 kroki, które pomogą Ci przezwyciężyć strach!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Obawy, które mamy, wynikają z tego, jak myślimy o rzeczach. Niszczycielskie nawyki myślowe mogą wywołać wiele strachu, który jest naprawdę niepotrzebny i szkodliwy. Ale są też sposoby radzenia sobie z tymi nawykami, gdy się pojawią i – z czasem – można zastąpić je zdrowszymi nawykami.

Poznaj 3 wywołujące strach nawyki myślowe i dowiedz się, jak je pokonać, zamiast pozwolić im wędrować swobodnie po twojej głowie każdego dnia.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Strach jest tylko w Tobie

Kiedy zachowujesz strach tylko dla siebie, może on bardzo łatwo przejąć kontrolę nad twoją wyobraźnią i zbudować w twoim umyśle przerażający i paraliżujący koszmar. Samo przebywanie ze strachem sprawia, że ​​łatwo stracić kontakt z rzeczywistością.

Co możesz zrobić? Podziel się z kim swoimi obawami i spójrz na nie z innej perspektywy. Rozmowa o tym, co przeraża Cię najbardziej, może uwolnić drzemiące w Tobie napięcia, dzięki czemu poczujesz się pewniej i łatwiej będzie Ci przezwyciężyć strach.

 

Widzisz tylko czarny scenariusz

Jeśli skupisz się tylko na negatywnych rzeczach, które mogą się wydarzyć, będzie Ci trudno przezwyciężyć strach i pójść naprzód.

Co możesz zrobić? Potrzebujesz zmienić perspektywę. Możesz to osiągnąć, rozmawiając ze swoim przyjacielem lub członkiem rodziny oraz wymieniając się pomysłami i doświadczeniami na temat możliwości, jakie czekają Cię, jeśli pójdziesz do przodu. Robisz to, koncentrując się na pozytywach i na tym, dlaczego chcesz podążać w kierunku tego, czego się boisz. To najprostszy i najszybszy sposób na pokonanie paraliżującego Cię strachu.

 

Wyobrażasz sobie niewyobrażalne

Jeśli myślisz, że musisz wykonać duży, heroiczny i ryzykowny skok, aby przezwyciężyć swój strach, może to często prowadzić do większego strachu i niepodejmowania żadnych działań.

Co możesz zrobić? Zacznij od małych kroczków. Zrób ten pierwszy krok już dzisiaj lub tak szybko, jak to możliwe. Najważniejsze, aby po prostu zacząć działać. Robienie rzeczy w ten sposób nie tylko nabierze rozpędu, ale także zwiększy pewność siebie i poszerzy strefę komfortu. A wszystko to znacznie ułatwi podjęcie większych kroków później, jeśli tylko zechcesz.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz