[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]
[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Jednym z największych i najczęstszych problemów związanych z poprawą swojego życia lub osiągnięciem sukcesu, jakiego pragniesz, jest to, że możesz nie być konsekwentny w działaniach, które podejmujesz.
Konsekwencja może nie być wcale najbardziej ekscytującym słowem, ale to w połączeniu z czasem przyniesie Ci realne rezultaty w Twoim życiu. Trzymanie się programu i robienie czegoś konsekwentnie, a nie tylko wtedy, gdy czujesz się zainspirowany lub coś w tym rodzaju, jest bardzo, BARDZO potężne.
1. Kiedy podejmujesz działanie, skup się tylko na samym procesie.
Skupiając się na procesie podjętego działania, a nie na jego efektach, nie czujesz ciężaru odpowiedzialności za rezultat, dzięki czemu możesz w pełni skupić się na wykonywanej czynności. Rezultaty i tak pochodzą właśnie z konsekwentnego działania.
Takie podejście niezwykle ułatwia podjęcie jakiejkolwiek czynności, ponieważ wiesz, że jest TO wszystko, na czym musisz się skupić, a Twoje energia i uwaga są ukierunkowane tylko w jedną stronę, dlatego i Ty lepiej sobie radzisz. Czujesz na sobie dużo mniejszą presję. Jesteś więc bardziej zrelaksowany i skłonny do kontynuowania działania, a co za tym idzie – do bycia konsekwentnym w dążeniu do konkretnego celu.
2. Pamiętaj, dlaczego podejmujesz działania.
Znajdź swoje najważniejsze priorytety i powody, dla których robisz to, co robisz.
Może to być troska o rodzinę, zaoszczędzenie na podróżowanie, znalezienie pracy, której naprawdę chcesz, lub poprawa pewności siebie. Albo coś innego.
Aby nie stracić orientacji, dlaczego podejmujesz działanie, i pozostać skupionym:
- Zapisz najważniejsze powody. Poświęć kilka minut, usiądź z kartką i długopisem, a następnie zapisz 1-3 najważniejsze powody, dla których podejmujesz działania i dlaczego chcesz to robić w swoim życiu już teraz.
- Umieść tę notatkę w miejscu, w którym możesz ją zobaczyć każdego dnia. Na przykład w miejscu pracy lub w pobliżu łóżka, aby widzieć to każdego ranka po przebudzeniu.
3. Pamiętaj, że nie chcesz zrobić sobie krzywdy.
Kiedy czujesz się rozczarowany, nie myślisz i nie robisz tego, co naprawdę w głębi chcesz zrobić. Działając pod wpływem emocji, bardzo łatwo możesz obniżyć swoje poczucie wartości, co może skutkować spadkiem motywacji i chęci do działania.
Pamiętaj, że cokolwiek robisz w ciągu dnia, każda pojedyncza czynności świadczy o tym, jakim jesteś człowiekiem. Postępuj właściwie, na przykład bądź skuteczny, uprzejmy, pójdź na siłownię lub po prostu odpocznij, a poczujesz się dobrze.
Kiedy stajesz się leniwy, negatywny lub po prostu złośliwy, po pewnym czasie czujesz się już tylko gorzej. To nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego pamiętaj, jak ważne jest świadome podejmowanie najdrobniejszych pozytywnych czynności w ciągu dnia.
4. Rób mniejsze kroki w dni, kiedy duże wydają się całkiem zniechęcające.
W niektóre dni rozpoczęcie wykonywania jednego z najważniejszych zadań może wydawać się zniechęcające. W ten sposób zaczynasz zwlekać, a jak wiadomo, prokrastynacja jest największym wrogiem motywacji. Na szczęście istnieje na nią sposób.
Mały krok. Załóż, że popracujesz nad danym zadaniem chociaż 5 minut. Gdy wciąż wydaje Ci się to dużo, daj sobie nawet 2 minuty pracy. Może to skutkować wieloma przerwami w ciągu dnia, ale ostatecznie jednak pójdziesz o te kilka mniejszych kroczków do przodu. Najważniejsze, aby nie stać w miejscu i podjąć JAKIEKOLWIEK działanie.
5. Celebruj to, co dzisiaj zrobiłeś.
Kiedy doceniasz swoją dobrą pracę, czerpiesz więcej radości i satysfakcji z życia oraz czujesz się lepiej z samym sobą. Z biegiem czasu możliwe staje się podejmowanie większej liczby działań z mniejszym wewnętrznym oporem, a działanie kojarzy się z większą liczbą pozytywnych emocji, niż w tym momencie.
Codziennie pod koniec dnia poświęć dwie minuty na zastanowienie się, co dziś udało Ci się zrobić albo zapisz w swoim dzienniku kilka rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Powiedz komuś, jak fajnie się coś potoczyło, jak nauczyłeś się dobrej lekcji lub jak bardzo jesteś dumny z czegoś, co dzisiaj zrobiłeś. Nagradzaj się za to, co zrobiłeś dzisiaj, aby wzmocnić nawyk podejmowania działań.
I pamiętaj, aby być dla siebie miłym w stosunku do rzeczy, które mogłeś przeoczyć lub nie zrobić. Nie ma sensu próbować się obwiniać. Nie ma też sensu próbować być doskonałym.
[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]