[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Obawiasz się, że znów nie zdążysz sfinalizować wszystkich zadań na czas? Poznaj 5 prostych nawyków dla efektywnej pracy, które pozwolą Ci realizować terminowo Twoje obowiązki każdego dnia!
Czy bezstresowa praca może iść w parze z produktywnością?
Budzisz się, wykonujesz swoją poranną rutynę, ruszasz do pracy, szkoły lub realizujesz jeszcze inne codzienne obowiązki. Czy wiesz, że możesz działać w mniej stresujący, energooszczędny, a przy tym efektywniejszy i mądrzejszy sposób, aby sfinalizować wszystkie zadania, które masz przed sobą? Bez stresu, bez pośpiechu, z pełnym skupieniem. Nie wierzysz? To jest możliwe. Co więcej – to jest banalnie proste, jeśli tylko wprowadzisz do swojego życia kilka wskazówek, które znajdziesz poniżej.
5 prostych nawyków dla efektywnej pracy
Chciałabym podzielić się dzisiaj z Tobą 5 nawykami dla efektywnej pracy, które pomogą Ci uprościć Twoją codzienną pracę, zmniejszając ryzyko stresu podczas wykonywania zadań oraz zwiększając efekty podejmowanego działania.
1. Działaj powoli
Wbrew pozorom, jeśli chcesz zrealizować swoją pracę szybciej, skup się i zwolnij. Nie forsuj się. Wsłuchaj się i znajdź swoje własne tempo. Świadome działanie o wiele bardziej sprzyja efektywnej pracy, niż roztargnione wykonywanie zadań w pośpiechu.
2. Wykonuj tylko jedno zadanie na raz
Jeśli czujesz się zestresowany i przytłoczony w ciągu dnia, wprowadź powyższą zasadę do swojej pracy, aby szybko odzyskać koncentrację i wewnętrzne skupienie. Wykonuj tylko jedno zadanie w danej chwili, dzięki temu zwiększysz swoją efektywność, a zmniejszysz poziom stresu i zdezorientowania.
3. Nie obwiniaj się, kiedy sprawy nie idą po Twojej myśli
Każdy z nas miewa zarówno lepsze, jak i gorsze dni. Jeśli sprawy nie idą po Twojej myśli, nie obwiniaj się. W zamian tego bądź dla siebie miły i wyrozumiały. Pozwól sobie na chwilę odpoczynku. To pozwoli Ci zebrać myśli i wrócić do działania ze zdwojoną siłą.
4. Ogranicz codzienną dawkę przyswajanych informacji

Regularnie anuluj subskrypcję blogów, podcastów, kanałów na yt, mediów społecznościowych i newsletterów e-mail, które i tak nie wnoszą wiele do Twojego życia. Zachowaj tylko te najbardziej pomocne, zabawne i inspirujące. Ta bardzo prosta rzecz może zaoszczędzić naprawdę dużo czasu i uwagi w ciągu całego miesiąca. Po co przyswajać informacje, które nie są dla nas znaczące?

5. Sprawdzaj e-mail oraz pozostałe wiadomości na koniec dnia pracy
Nie zaczynaj poranka od przeglądania poczty e-mail – jeśli to możliwe – ponieważ może to zwiększyć poczucie stresu i wyssać Twoją ograniczoną energię oraz uwagę na samym początku dnia.
Zbyt częste sprawdzanie przychodzących wiadomości może również utrudnić znalezienie wystarczającej ilości czasu na najważniejsze zadania, w przypadku, gdy jakaś wiadomość Cię rozproszy lub wyprowadzi z równowagi.⠀Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment