[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak zachować spokój w każdej sytuacji? Opanuj sztukę kontrolowania gniewu i naucz się reagować spokojem, nawet gdy jesteś poza swoją strefą komfortu. Poznaj 4 wskazówki, które Ci w tym Ci pomogą.

 

Jak radzić sobie z gniewem? 4 sposoby
Każdy z nas zna to uczucie, kiedy wzbiera w nas gniew, a my czujemy, że zaraz eksplodujemy. To nasza automatyczna reakcja na sytuacje, które wykraczają poza osobistą strefę komfortu. To miejsce, w którym nie mamy kontroli. Co więcej, nie jesteśmy w stanie patrzeć na rzeczy jasno i obiektywnie.
Nie jest jasne, co generuje w nas takie nawyki. Bardzo często jednak niekontrolowane wybuchy gniewu wyrastają na tle wydarzeń z przeszłości. W sytuacji, gdy np. ktoś Cię ignoruje, możesz poczuć nagły przypływ gniewu i brak kontroli nad samym sobą. Dzieje się tak, dlatego, że w dzieciństwie Twoi rodzice mogli nie okazywać Ci wystarczająco dużo uwagi, dlatego szukasz wokół atencji i jednocześnie czujesz nieważny w obliczu braku zainteresowania ze strony drugiej osoby.
To tylko jeden z wielu generatorów nawykowych wybuchów gniewu i braku kontroli przy znajdywaniu się poza swoją strefą komfortu. Na szczęście, niezależnie od katalizatorów, istnieją cztery sprawdzone sposoby, które mogą pomóc Ci zdobyć więcej kontroli oraz opanowania z sytuacjach stresowych.
Poniżej znajdziesz 4 wskazówki, które pomogą Ci zastąpić gniew spokojem w twoim życiu:
 • Stawiaj swoje zdrowie mentalne na pierwszym miejscu
  Jeśli regularnie zaniedbujesz swoje potrzeby, bardzo szybko poczujesz się przytłoczony lub wytrącony z równowagi nawet przez najmniejszy szczegół, który nie będzie współgrał z Twoim aktualnym samopoczuciem, stylem życia czy poglądami. Dlatego musisz znaleźć w sobie wewnętrzną siłę, która pozwoli Ci radzić sobie z zewnętrznymi problemami. Jak to osiągnąć? To proste – dbaj o siebie psychicznie, fizycznie i emocjonalnie, a wszystko będzie łatwiejsze do opanowania.
 • Jasno określ to, co wyzwala w Tobie złość i gniew
  Wypisz na kartce, co uruchamia w Tobie zastygłe pokłady złości, sprawiając, że reagujesz wybuchowo i impulsywnie. Zbuduj swoją świadomość, która pozwoli Ci na opanowanie w kryzysowych sytuacjach.
 • Zastanów się, w jaki sposób się zachowujesz, gdy ponosi Cię złość
  Krzyczysz na innych? Płaczesz? Dramatyzujesz? Uciekasz się może do manipulacji? Wróć do wspomnień i przyjrzyj się sobie obiektywnie. Jak się zachowujesz, gdy tracisz kontrolę?
 • Pomyśl, w jaki sposób możesz to zmienić
  Jaką reakcją zastąpiłbyś tą, która zazwyczaj Cię charakteryzuje? Co zamiast niej, chciałbyś, żeby się pojawiło? Spokój, opanowanie, współczucie? Często reagujemy w sposób, który nie jest zgodny z naszymi wartościami, gdy emocje sięgają zenitu, więc musimy świadomie zawczasu zdecydować, jak chcemy reagować w sytuacjach stresowych. Chcąc życie w świecie przyjaznym, w spokoju i radości, starajmy się zacząć od samego siebie i od własnej reakcji, zamieniając złość na opanowanie, gniew na spokój.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment