BLOG Lidii Iwanowskiej

Akceptacja niepewności Lidia Iwanowska 1024x815 - Akceptacja niepewności
Jak zaakceptować niepewność?

Niepewność może prowadzić do niepokoju, który z kolei stanie się blokadą na drodze prowadzącej do obudzenia w sobie twórczego potencjału. To właśnie najczęściej strach stoi za niezrealizowanymi planami, porzuconymi marzeniami i niespełnieniem życiowym.

 

Strach zaburza nasze bezpieczeństwo, osuwając grunt, na którym stoimy, a nawet sprawia, że czujemy się zagubieni i niezrozumiani. Ale spokojnie, zanim na dobre zawładnie naszym życiem, pojawia się przed nim niepewność. To uczucie, które czujemy, że trzyma nas za nogi i nie chce puścić, jednak nie potrafimy się mu oprzeć, by iść dalej.

 

Jak pokonać niepewność?

Na samym początku trzeba zaakceptować fakt, że poczucie niepewności w naszym życiu jest całkowicie naturalne. Niepewność jest nieodłączną częścią naszego życia – życia, w którym walczymy o więcej, codzienności, która staje się naszym życiowym rajem.

Niepewności nie da się zwalczyć. To właśnie akceptacja jest kluczem do poradzenia sobie z tym uczuciem. Czy nasze życie może się zmienić bez niepewności? Niestety nie wierzę, że jest to możliwe.

 

Klucz do sukcesu

Akceptacja niepewności, bezwarunkowe otworzenie się i poddanie fali inspiracji, prowadzącego nas instynktu i szeptów naszego własnego serca to klucz do życia i zdrowia pełnego sukcesu.

Tylko wypływając na nieznane wody, a jednocześnie łapiąc wiatr w żagle i pozwalając mu się pokierować, jesteśmy w stanie w pełni doświadczyć bogactwa niezwykłych przeżyć, jakie chce nam ofiarować los. Aby jakakolwiek rzecz, sprawa, istota mogła ewoluować, musisz porzucić chęć sprawowania nad nimi kontroli. Tylko w ten sposób doprowadzisz do uwolnienia i zmaksymalizowania twórczego potencjału jednostki, której siła tkwi wewnątrz niej samej.

Posty powiązane

Zostaw komentarz