[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Chcesz być dobrym liderem? Poznaj 3 złote zasady, które zna i stosuje każdy bezkonkurencyjny lider!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]W zawrotnym pędzie dzisiejszego świata jest jedna rzecz ponad wszystko, którą każdy lider powienien opanować, jeśli chce poprawić swoją uwagę, wyniki, relacje i – przede wszystkim – obniżyć poziom codziennego stresu. Mówiąc najprościej, sekret bycia lepszym liderem tkwi w dyscyplinie zwalniania tempa w ciągu dnia.

Nie możesz dać z siebie wszystkiego, robiąc więcej niż jedną rzecz naraz, tak, jak samo zaznaczenie rzeczy z listy rzeczy do zrobienia nie czyni Cię skutecznym ani produktywnym. Świetni liderzy mają opanowaną dyscyplinę przerywania pracy, aby mogli skupić swoją uwagę i koncentrację, by powrócić do zadania ze zdwojoną siłą.

 

  • Wstrzymywanie pracy w celu poprawy wyników. Większość ludzi uważa, że ​​aby osiągnąć lepsze wyniki, muszą pracować więcej i szybciej, aby dotrzeć do celu przed konkurencją. Jednak samo robienie czegoś szybko nie oznacza, że ​​robisz to dobrze – w rzeczywistości bardzo często sytuacja wygląda całkowicie odwrotnie. Najlepszym sposobem na poprawę własnej umiejętności przywództwa, zwłaszcza jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, jest zdyscyplinowanie, którego sztuka polega na zwalnianiu tempa w odpowiednim momencie. Poświęć trochę czasu, aby zatrzymać się i przemyśleć, co robisz. Umiejętność zatrzymywania się w biegu pomoże Ci zwiększyć jakość Twojej pracy.

 

  • Przerwy w celu pogłębiania relacji. Nawiązywanie głębokich więzi i rozwijanie celowych relacji wymaga czasu i dyscypliny. W relacjach chodzi o inwestowanie w inną osobę, a nie jest to proces, w którym można się spieszyć. Relacje potrzebują czasu, aby się rozwijać. Najlepsi liderzy mają na to własny sposób. Nie zadowalają się powierzchownymi połączeniami – opanowują dyscyplinę robienia przerw w rzeczywistym czasie interakcji z innymi, które pozwalają im pogłębiać relacje w bardziej znaczący i wartościowy sposób.

 

  • Przerwa, żeby się uspokoić. Biznes jest stresujący, przywództwo jest wymagające i wielu z nas nie ma chwili przerwy w ciągu całego dnia. Nikt z zewnątrz nie jest też w stanie podarować Ci takiej przerwy; to Ty sam musisz znaleźć czas w ciągu dnia, który przeznaczy tylko dla siebie. Jedną z cech dobrego lidera jest zdyscyplinowanie się do robienia pauzy w ciągu dnia, ponieważ to właśnie w tym czasie  możesz radzić sobie ze stresem oraz zaspokoić potrzeby swojego umysłu i ciała. Pamiętaj: odpoczynek nie jest czasem straconym. To właśnie w tych chwilach ładujesz akumulatory, inspirujesz się i znajdujesz motywację do dalszego działania.

Dyscyplina pauzowania nie jest skomplikowana, ale reprezentuje głęboką koncepcję, która może pozwolić ci zyskać większą moc i lepszą zdolność radzenia sobie z rzeczami, nad którymi nie masz kontroli. Opanuj umiejętność wprowadzania, w zależności od momentów w ciągu dnia, pauzy. Kiedy już nauczysz się robić to dobrze, będzie to miało znaczący wpływ na Twoją zdolność przewodzenia sobie i innym.

 

Dyscyplina polegająca na zatrzymywaniu się w ciągu dnia dotyczy jedynej absolutnej władzy, jaką jesteśmy posiadać, będąc liderem.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts