[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Odkryj 7 rzeczy, których nie powinieneś oczekiwać od innych, aby mieć bardziej udane i szczęśliwsze relacje z ludźmi.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Oczekiwania nierozerwalnie wiążą się z przywiązaniem do konkretnych wyników, pozostawiając niewiele miejsca na nowe możliwości, dlatego właśnie mądrze jest zawczasu uchronić się przed rozczarowaniem wynikającym z naszych nadmiernych oczekiwań.

Zastanów się, co by się stało, gdybyś przestał oczekiwać poniższych 7 rzeczy od innych. Obserwując zmianę, skup się na pozytywnych zmianach, które nadejdą w Twoim życiu.

Oto 7 rzeczy, których nie powinieneś oczekiwać od innych, aby być w pełni szczęśliwszym:

1. Walidacja
Nie oczekuj, że inni ludzie potwierdzą Twoją wartość. Twoja wartość leży w tobie. Inni ludzie są dostrojeni do własnego życia, zajęci projektowaniem własnych potrzeb i pragnień na otaczający ich świat.

Nie są emocjonalnie ani psychicznie dostępni, aby potwierdzić Twoją wartość. To, o czym z Tobą rozmawiają i robią, jest odbiciem ich własnych oczekiwań i nie należy ich mylić z Twoimi.

2. Pochwała i uznanie
Możesz otrzymać pochwałę – lub nie. Nie możesz polegać na niej od innych. Jeśli robisz dobre rzeczy, oczekując, że inni to uznają, narażasz się na rozczarowanie.

Nie rób niczego, aby zasłużyć na wdzięczność ludzi; zrób coś, ponieważ chcesz to zrobić, pomoże ci to poczuć się lepiej lub pasuje do twojej uczciwości. Chwal siebie. Kiedy zrobisz krok we właściwym kierunku, nastrój się pozytywnie.

Nie ma znaczenia, co widzą inni. Liczy się to, co o sobie myślisz. Podejmij osobiste zobowiązanie, aby rozmawiać sam ze sobą. To prowadzi do podwyższenia swojej samooceny oraz codziennego samopoczucia.

3. Motywacja
Nikt inny nie może być Twoją pełnoetatową cheerleaderką. Znajomy może czasami pomóc Ci się podnieść, gdy jesteś przygnębiony, ale nie może zmusić Cię do cieszenia się życiem. To do Ciebie należy wyznaczenie celów i podjęcie działań, aby je osiągnąć.

Przestań oczekiwać, że ktoś inny wykona za Ciebie brudną robotę. Cele nie muszą być wygórowane, ale powinny pchać Cię naprzód w kierunku czegoś, co daje Ci satysfakcję. Siedzenie i czekanie, aż uderzy w Ciebie motywacja, to przegrana bitwa.

Znajdź coś – cokolwiek – co sprawi, że zaczniesz działać. Wejdź w ruch. Uruchom przepływ krwi, zaangażuj umysł w coś poza sobą i poczuj, jak rośnie rozpęd.

4. Zrozumienie
Nikt nie wychował się, patrząc przez ten sam pryzmat, nie chodził w Twoich butach ani nie przeżył Twojego życia. Doświadczenia, które ukształtowały Twój obecny pogląd na życie, są zupełnie inne niż każdego chodzącego po ziemi człowieka.

Nie spodziewaj się więc, że ktoś inny „poczuje” to, kim jesteś głęboko w środku. Niektórzy będą z Tobą w bliskiej relacji, natomiast inni nie będą mieli pojęcia, o czym mówisz.

Może nadszedł czas, aby przestać nalegać na innych, aby myśleli tak, jak Ty chcesz i pozwolić im mieć własną perspektywę, opartą na ich osobistych i unikalnych doświadczeniach.

5. Optymizm
Tylko Ty możesz znaleźć możliwości i szanse podczas swojego dnia, w Twoich relacjach z innymi; w całym życiu. Niestety, przeciętny człowiek szuka źródła nieszczęścia wokół siebie, zapominając, że to on sam jest tym źródłem, soczewką, przez którą patrzy na otaczający go świat.

6. Spełnienie
Próba znalezienia kogoś, kto uczyni Twoje życie spełnionym i satysfakcjonującym, to niekończący się wyścig za niczym. Przestań spodziewać się spotkania tej jednej, wyjątkowej osoby, która spełni wszystkie Twoje kryteria.

Jedna jasna słownikowa definicja słowa „spełnienie” brzmi: „satysfakcja lub szczęście w wyniku pełnego rozwoju umiejętności lub charakteru”.

To wszystko. Kiedy już spełnisz swoje własne życie, będziesz gotowy, aby połączyć się z innymi w zdrowej i wzajemnie korzystnej relacji. Najpierw musisz jednak zbudować taką więź – zdrową i korzystną – z samym sobą, a dopiero później z innymi.

7. Radość
Inni mogą tymczasowo wzmocnić poziom odczuwanego przez Ciebie szczęścia, jednak nie są w stanie zrobić nic więcej, jeśli nie jesteś otwarty na dostrzeganie promyków nadziei, które iskrzą ciepłym blaskiem w Twoim codziennym życiu. Radość pochodzi z widzenia dobrych rzeczy, które już od jakiegoś czasu są w Twoim życiu, zarówno małe, jak i duże.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz