[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Poznaj 5 sposobów na wyrażanie wdzięczności

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Wdzięczność najlepiej definiuje się poprzez umyślne akty dobroci, jakie okazujemy innym. Szczególne predyspozycje do pogłębiania więzi oraz otwieranie się wobec rodziny i przyjaciół mamy podczas takich uroczystości jak Święto Dziękczynienia czy Boże Narodzenie. Podczas tych wyjątkowych spotkań przypomina nam się zarówno miłość, jaką darzymy bliskich, jak i szaleństwo, które wkrada się w dynamikę zmieniających się relacji rodzinnych. W gruncie rzeczy to tak naprawdę relacje z rodziną i przyjaciółmi ciągną nas i zmuszają do przemyślenia naszych własnych działań.

Znalezienie podejścia do wdzięczności wykraczającego poza rodzinne uroczystości może być trudne, gdy na przeszkodzie stają obowiązki dnia codziennego oraz brak czasu. Ponadto niezrozumienie korzyści płynących z wyrażania wdzięczności za rzeczy, których doświadczamy, może prowadzić nas do smutku, a nawet do alienacji. Dlatego…

Poznaj dziewięć sposobów, które pomogą Ci okazywać innym wdzięczność, jednocześnie wnosząc do Twojego życia poczucie spełnienia i szczęścia.

 

  • Działaj bezinteresownie

Wokół Ciebie jest wiele potrzebujących osób, dlatego swoją wdzięczność możesz wyrażać poprzez akty dobroci wobec innych. Podziel się czymkolwiek podczas wizyty na dziecięcym oddziale szpitalnym lub w lokalnym ośrodku dla seniorów – może to być ulubiona książka, klocki lego z dzieciństwa czy praktyczny przedmiot, ułatwiający codzienne funkcjonowanie. To wspaniały sposób na wywołanie uśmiechu na twarzach potrzebujących i podarowanie innym tego, czego Ty sam byś sobie życzył.

 

  • Podziel się z innymi swoim czasem i telentami

Jeśli wierzyć statystykom, bezdomność i głód na świecie dorównują rozmiarem pandemii. Świetnym sposobem na wyrażanie wdzięczności może być podzielenie się swoim czasem i talentami z innymi. Co to znaczy? Możesz zacząć np. od wolontariatu. To właśnie tam przyda się kolejna para rąk do pracy.

 

  • Podziel się pozytywem z innymi

Zawsze jest dobra okazja do żartu, opowiedzenia zabawnej historyjki czy pochwalenia pracy innej osoby. Te proste, a niezwykle efektowne działania sprawią, że poczuje się ona lepiej, dzięki czemu oderwie swoje myśli od codziennych problemów. To niezwykle ważna umiejętność, która jest kluczem do zdrowych i pozytywnych relacji z innymi. Kreacja inspirującego i wartościowego otoczenia sprzyja zarówno wzrostowi innych osób, jak i Twojemu. Pamiętaj, że piątka najbliższych osób, którymi się otaczamy, wywiera na nas największe wrażenie. To właśnie ten zamknięty krąg, nasze otoczenie jest źródłem życiowej energii i kreacji, dającej spełnienie i niekończącą się satysfakcję.

 

  • Bądź po prostu sobą

Wykorzystaj swoje naturalne dary. Jeśli lubisz gotować, przygotuj posiłek dla kogoś, kto może być chory i nie może samodzielnie gotować.  Jeśli rysujesz i czujesz, że wychodzi Ci to naprawdę nieźle, stwórz obrazek i daj go komuś, kogo trzeba podnieść na duchu. Możesz również poprosić znajomych o darowizny i wyznacz cel, na który nazbieracie konkretną kwotę.

 

  • Bądź tu i teraz

Wdzięczność można wyrażać na wiele sposobów. Poświęcenie czasu i cierpliwości, by być obecnym nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie dla kogoś, pokazuje, że go rozumiesz i jak wiele dla Ciebie znaczy. Po prostu postaraj się wysłuchać ludzi, którzy szukają pomocy i duchowego oparcia. To naprawdę wspaniały sposób na okazanie swoim bliskim troski i tego, jak wiele dla Ciebie znaczą.

 

W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi.
– David Steindl-Rast

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment