[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy wiesz, jak blisko naszym myślom do utrwalonym w świadomości przekonań?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Istnieje korelacja między tym, ile ludzie mówią sobie i innym negatywnymi stwierdzeniami na swój temat a tym, jak bardzo są nieszczęśliwi. 

Jeśli te negatywne stwierdzenia pojawiają się na sesjach coachingowych, są to wyraźnie myśli, które są dość powszechne w umysłach danych osób na co dzień. Są to często negatywne stwierdzenia dotyczące mówienia o sobie, którymi ludzie obniżają swoją samoocenę. Są to same nasiona samobójczych myśli, które ludzie zasiewają w swoich umysłach, a następnie wielokrotnie podlewają. Za każdym razem, gdy te nasiona są podlewane, rozwijają się one w silne przekonania. Niestety, te negatywne przekonania o sobie są właśnie chwastami, które duszą ich zdolność do poprawy relacji z samym sobą lub kimś innym.

Świadomość możliwości kreacji swoich przekonań

Jest tak ważne, aby być świadomym myśli, które pojawiają się w Twojej głowie; słów, którymi wielokrotnie programujesz swój umysł, a które następnie wywołują poczucie niepokoju, stres, a nawet uczucie depresji.

Wszyscy mamy do tego skłonność. Robię to ja i Ty też. Stopień nasilenia tych myśli w naszej głowie różni się w zależności od osoby. Faktem jest jednak, że musimy wziąć odpowiedzialność za słowa, które pojawiają się w naszym umyśle.

Myśli powtarzane w czasie, bez względu na to, jak niepoprawne, utrwalają się w naszych umysłach jako przekonania po prostu dlatego, że ciągle powtarzamy sobie to samo. Granica między percepcją a rzeczywistością zaciera się i nagle, nie tylko zapomnieliśmy, czy stwierdzenia są prawdziwe, czy wyimaginowane, ale także jesteśmy na łasce negatywnych myśli, które wielokrotnie karmiliśmy.

Negatywny nawyk

Na pewno każdy, kto to czyta, może pomyśleć o kimś, kto wmawia sobie i innym, że mają złą pamięć, że zawsze wpadają na coś, albo że zawsze łapią przeziębienie, lub coś innego.

W rzeczywistości tak naprawdę dajemy umysłowi instrukcje dotyczące tego, czego od siebie oczekujemy, a następnie według nich działamy. Ludzie mówią swoim umysłom, że coś im się nie uda, więc nie próbują robić tego, co jest mimo wszystko konieczne, aby zapobiec niepowodzeniu. Nie zawsze jest to nawet świadoma decyzja. Jeśli, na przykład, powiesz sobie, że „zawsze nie udaje Ci się utrzymać wagi”, wtedy świadomie i podświadomie będziesz robić rzeczy, które prowadzą do porażki, a zaniedbujesz te, które zapewnią ci sukces. Możesz zaniedbać picie wystarczającej ilości wody każdego dnia lub możesz jeść zbyt dużo jedzenia w porze posiłków. Możesz nie konsekwentnie ćwiczyć, ale przyznaj sobie szczerze, że istnieją „prawdziwe” powody, dla których nie możesz ćwiczyć.

Twój umysł będzie świadomie i podświadomie pracować nad wskazówkami, które mu dajesz, więc pamiętaj, aby podawać mu właściwe instrukcje, takie, które koncentrują się dokładnie na tym, czego Ty sam chcesz. Skoncentruj się na pozytywach, a nie negatywach. Skup się na swoich mocnych stronach, a nie na słabościach. Skieruj swoją uwagę na osiągnięcia, a nie porażki. To właśnie Twoje myśli pomogą ci osiągnąć Twoje własne cele, jakiekolwiek by one nie były, czy to uwolnienie się od lęku, depresji lub stresu, czy też poprawa zaufania, intymności, szacunku, miłości lub komunikacji w twoich związkach.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment