BLOG Lidii Iwanowskiej

Jak pokonac strach Life Coach Lidia Iwanowska 1024x683 - Czy wiesz, jak pokonać strach?
Strach jest naturalną reakcją obronną przed zmianą. To jednak od Ciebie zależy, jaki wpływ – pozytywny czy negatywy – będzie on mieć na Twoje życie.

Na każdym etapie życia się czegoś boimy, tak jak każdy kolejny etap życia wiąże się ze zmianą. Strach jest naturalną rekcją obronną przed nowym. Irracjonalny lęk opanowujący Twój umysł, rosnący z upływem czasu, chce Cię zatrzymać. To wtedy słyszysz w głowie głosik próbujący Cię przekonać siłą, wydawać by się mogło, niepodważalnych argumentów, że się nie uda, że nie warto, że może tu jest nam dobrze… To właśnie strach paraliżuje i blokuje Cię przed opuszczeniem strefy komfortu.

 

Strach przed czymkolwiek nabiera na sile, jeżeli nie znasz siebie i swoich możliwości.
– Lidia Iwanowska

 

Strach wcale nie musi być paralizatorem, blokadą ani kulą u nogi, przez którą nie możemy pójść naprzód. Lęk występuje u każdego i cały sekret tkwi w tym, jak obchodzimy się z tą emocją. Strach zatrzymuje nas przed pochopnymi decyzjami, uruchamiając, zwykle bardzo stronnicze, ale wciąż racjonalne myślenie. Gdyby nie odczuwanie lęku, nigdy nie zastanawialibyśmy się przed czymkolwiek, a jednak są sytuacje, które wymagają głębszej analizy, nie tylko pójścia za impulsem.

Czy wiesz, jak pokonać strach?

Znajdź źródło – zastanów się, czego tak naprawdę się boisz. Czy jest to pojedyncza rzecz, czy może odczuwasz więcej obaw? Czy lęk jest zależny od konkretnej sytuacji, miejsca, w jakim się znajdujesz? Pomoc, którą niesie ze sobą life coaching, blog, który obecnie czytasz – znajdziesz tu sprawdzone metody na radzenie sobie ze strachem, które większości osób są w stanie pomóc, jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz konkretnej pomocy doświadczonej osoby – life coaching w nurcie serca jest dla Ciebie idealną propozycją. Podczas spotkań odpowiesz sobie na pytania, których odpowiedzi szukałeś od bardzo dawna, a od zawsze nosiłeś je w sercu, tylko nie potrafiłeś ich odczytać… Uwolnisz się od paraliżującego lęku, aby móc pójść naprzód drogą życia i zdrowia pełnego sukcesu.

Jeśli jednak znasz już przyczynę i źródło własnego lęku, zadaj sobie jedno bardzo ważne pytanie:

Czy cokolwiek stracisz, odrzucając strach i decydując się na zmianę?

Jaki najgorszy scenariusz przewidujesz? Rozważ wszystkie alternatywy. Niepowodzenie to koniec świata, a coś, co nawet jeśli wydarzy się w Twoim życiu, umocni Cię, a Ty wyniesiesz z tego wnioski na przyszłość. Czy naprawdę warto jest zastanawiać się nad realizacją swoich pragnień w życiu, które jest nam dane i którego czas jest ograniczony, aby tylko patrzeć, jak marzenia odchodzą, a my, pozostając w swojej bańce komfortu, jesteśmy nieszczęśliwi i niespełnieni?

Posty powiązane

Zostaw komentarz