Czy wiesz, jak dbać o poczucie własnej wartości?
Wyścig po lepszą wersję siebie
Żyjemy w czasach, gdzie szybkie tempo życia jest normą, nie wyjątkiem. To sprawia, że dbanie o samego siebie powinno stanowić priorytet naszych działań, ponieważ nie ma żadnego solidniejszego fundamentu każdego sukcesu, niż zdrowie. Jak zatem zachować zdrowy balans pomiędzy tym, co widzimy wokół – nieustanny wyścig po lepszą wersję siebie?
Tak naprawdę każdy z nas bierze w nim udział w większym lub mniejszym stopniu. Chcąc czy nie, porównujemy swoje sukcesy z innymi, mierząc jednocześnie własne zdolności miarą możliwości innych. Z jednej strony, jest to dobre, ponieważ wpływa na naszą mobilizacj i chęć do działania, jednak w dłuższej perspektywie może obniżać poczucie własnej wartości, gdy nasze sukcesy nie dorównują osiągnięciom znajomych.
Jak dbać o poczucie własnej wartości?
Przede wszystkim – wyrób w sobie nawyk wdzięczności. Porównuj się do siebie i swoich postępów, zamiast do osiągnięć innych.  Aby utrwalić ten nawyk, poświęć każdego dnia kilka minut na zapisanie tego, co już udało Ci się zrealizować z listy własnych celów oraz o ile bardziej udało Ci się zbliżyć do osiągnięcia własnych marzeń, co przezwyciężyłeś i czego się nauczyłeś. Dzięki temu skutecznie zwiększysz poczucie własnej wartości oraz poprawisz swoje samopoczucie oraz motywację do pracy.
Praktykując ten nawyk, Twoje myślenie ulegnie zmianie w czasie, a Twoje wzorce myślowe automatycznie staną się bardziej skoncentrowane na porównywaniu siebie do własnych sukcesów, a nie osiągnięć innych ludzi. Z mojego doświadczenia wynika też, że sposób, w jaki zachowujesz się w stosunku do innych i co o nich myślisz, ma duży wpływ na to, jak postrzegasz samego siebie. Skoncentruj się na pozytywnych rzeczach w sobie i ludziach wokół Ciebie, a łatwiej będzie Ci budować lepszy świat, w którym żyjesz.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty.Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Posty powiązane

Zostaw komentarz