[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

5 skutecznych sposobów, aby uprościć swoje życie

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Pierwszym krokiem do prostszego, lepszego i bardziej szczęśliwego życia jest zadanie sobie podstawowego pytania: Jak miałby wyglądać Twój idealny dzień? 

Wizualizacja swojego idealnego dnia jest ważna niekoniecznie dlatego, że będzie to powracająca do nas rzeczywistość, która nas otacza, ale też dlatego, że niezwykle ważne jest, aby zrozumieć, co tak naprawdę oznacza dla Ciebie prostota codzienności. Tak naprawdę dla każdego może to oznaczać coś całkowicie innego. Może to być np. codzienna praktyka porannej medytacji wdzięczności, prowadzenie pamiętnika lub czytanie. Dla innych to długi poranny spacer, popołudniowa joga, produktywny dzień w swoim gabinecie oraz gorąca kąpiel przed snem. Jeszcze inni mogą po prostu definiować prostotę codzienności pod postacią dużej ilości czasu, kiedy to mogą skupiać się na realizacji swojego życiowego celu, jednocześnie dbając o ilość godzin, jaką przeznaczają na sen i regenerację swojego organizmu.

DLATEGO poświęć teraz kilka chwil i zastanów się, co oznacza właśnie dla Ciebie „prostota codzienności”.

Codzienne obowiązki wymagają od nas siły i chęci do pokonywania przeszkód, które pojawiają się na naszej drodze. Jednak bardzo często poświęcamy duże pokłady energii zarówno fizycznej, jak i psychicznej na sprawy, które w istocie nie mają większego znaczenia. Prawdę mówiąc, nasza codzienność jest właściwie dość prosta, ale to właśnie my nieustannie staramy się ją komplikować.

DLATEGO nadszedł czas, aby przerwać to błędne koło! Poznaj 5 skutecznych sposobów, które pomogą Ci uprościć oraz zmienić Twoje życie na lepsze!

 

Jak uprościć swoją codzienność w pięciu krokach?
  1. Raz na zawsze porzuć perfekcjonizm, który ogranicza Twój potencjał

Niech wszystko będzie po prostu mniej idealne. Uśmiechaj się przy każdej okazji; nie dlatego, że życie jest łatwe, doskonałe lub dokładnie takie, jakie sobie zaplanowałeś, ale dlatego, że wybierasz szczęście i wdzięczność za wszystkie dobre rzeczy, które masz, oraz za wszystkie problemy, o których wiesz, że ich nie masz. Musisz zaakceptować fakt, że życie nie jest doskonałe, że ludzie nie są doskonali, że TY nie jesteś doskonały. I to jest w porządku, ponieważ prawdziwy sukces nie rodzi się z doskonałości. Życie nagradza ludzi, którzy wykonują DOBRE rzeczy. Jedynym sposobem na wykonanie dobrych rzeczy jest bycie niedoskonałym w 99% przypadków wydarzeń, jakie Cię codziennie spotykają.

 

2. Rób to, co Twoje serce uważa za słuszne

Zacznij być szczery wobec siebie oraz innych. Nie oszukuj. Bądź wierny i lojalny. Bądź po prostu miły. To naprawdę najskuteczniejszy sposób na prostsze i bardziej szczęśliwe życie. Uczciwość jest podstawą wszystkiego, co się udaje. Złamanie zasad uczciwości powoduje poważne komplikacje w Twoim życiu. Utrzymuj proste i przyjemne życie, robiąc to, co Twoje serce uważa za słuszne.

 

3. Wyciągaj refleksje z przeszłości, a następnie nie wracaj do niej nigdy więcej

Błędy z przeszłości powinny nauczyć Cię tworzenia wspaniałej przyszłości – nie bój się tego. Nie noś codziennie przy sobie błędów, które kiedyś popełniłeś. Nigdy nie żałuj tego, co zrobiłeś. Jeśli to, co się dzieje, jest dobre, to Twoje życie jest cudem i powinieneś czerpać z tego radość. Jeśli dzieje się źle, to po prostu potraktuj dane zdarzenie, sytuację jako doświadczenie. Sukces nie polega na tym, na jakim etapie jesteś w danym momencie; chodzi o to, ile się nauczyłeś i jak daleko zaszedłeś, aby osiągnąć to, czego naprawdę pragniesz.

 

4. Nie twórz wokół siebie dramatów oraz ogranicz kontakty z tymi, którzy je tworzą

Nigdy nie twórz niepotrzebnych dramatów i nie otaczaj się tymi, którzy to robią. Wybierz przyjaciół, z których jesteś dumny, ludzi, których podziwiasz, którzy Cię kochają i szanują – ludzi, którzy sprawiają, że Twój dzień jest trochę jaśniejszy, pełniejszy i bardziej radosny poprzez samo przebywanie z nimi. Życie jest zbyt krótkie, by spędzać czas z ludźmi, którzy wysysają z Ciebie pokłady szczęścia.

 

5. Zapomnij o tym, co inne sądzą na temat Ciebie oraz decyzji, które podejmujesz w swoim życiu

Jedną z największych swobód jest po prostu nieprzywiązywanie uwagi do tego, co myślą o Tobie inni. Czasami najlepszym sposobem jest wyjście na zewnątrz – poza opinię innych – zaczerpnięcie świeżego powietrza i przypomnienie sobie, kim naprawdę jesteś i kim chciałbyś się stać. Kiedy w chwilach niezdecydowania nie wiesz, co zrobić, podążaj wtedy za głosem serca. Podejmuj skalkulowane ryzyko. Nie akceptuj tylko bezpiecznych i łatwych wyborów, ze strachu przed tym, co pomyślą inni lub jakie mogą być tego konsekwencje. Jeśli to zrobisz, nic się nigdy nie wydarzy. Nie pozwól innym umysłom przekonać Cię, że Twoje pomysły i marzenia są zbyt duże. Ponieważ wcale nie są.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment