BLOG Lidii Iwanowskiej

Jak obrać właściwą ścieżkę zawodową 1024x681 - Jak obrać właściwą ścieżkę zawodową?
Samo działanie nie jest w stanie doprowadzić Cię do tego, co ostatecznie pragnąłbyś osiągnąć w życiu, jeśli uprzednio nie zdefiniujesz konkretnego celu, do którego będziesz mógł dążyć.
Praca stanowi fundamentalny element naszego życia i wcale nie musi być męką, wręcz przeciwnie. Czy wiesz, co stoi za powodzeniem osób, którym udało się połączyć pracę z pasją?
Odwaga do życia

Ile razy czułeś, że chciałbyś robić coś innego w życiu – coś, do daje Ci inspirację i motywuje do działania oraz sprawia, że każdy kolejny dzień kończysz z poczuciem satysfakcji i spełnienia? Na pewno nie raz. A ile razy poddałeś się, zanim jeszcze zdążyłeś zrobić pierwszy krok?

To właśnie odwaga pozwala przekształcać to, co wydaje nam się niemożliwe do zrealizowania, w realną materię i rzeczywistość. Marzeniem jest niezdefiniowane pragnienie, natomiast cel wiąże się z odwagą do podejmowania decyzji i wyznaczenia odpowiedniego kierunku działania. Owszem, walka o urzeczywistnienie swoich pragnień może kojarzyć się z podejmowaniem swojego rodzaju ryzyka, jednak tylko wtedy, gdy nie jest poparta racjonalną strategią, planem, dającym poczucie stabilności i bezpieczeństwa na drodze pełnej zmian – wędrówka prowadząca do sukcesu wymaga również elastyczności, która pozwala na adaptację w niekonwencjonalnych sytuacjach oraz nowym środowisku.

 

Pierwszy krok

Zadaniem coacha jest pomoc w zdefiniowaniu jasno określonych celów na ścieżce zawodowej, prowadzącej do życiowego spełnienia. W procesie budowania strategii działania, pogłębiania świadomości o możliwości kreacji własnego życia bardzo ważna jest umiejętność adaptacji do nowych sytuacji oraz otwartość na zmiany.

W świadomym budowaniu sukcesu bardzo ważnym aspektem jest wizualizacja marzeń. To właśnie wizja nakierowuje naszą uwagę, działanie oraz wszystkie decyzje, które podejmujemy we właściwym kierunku. Mając przed oczami cel, jesteśmy bliżej jego osiągnięcia. To niezwykle istotny element procesu na drodze sukcesu, którego nie można bagatelizować. Należy pamiętać, że nie wiedząc, czego chcemy, kończymy z tym, co ostatecznie po prostu dostajemy – losowo! Dlatego nasza wizja powinna być inspirująca i motywująca do działania, abyśmy każdego dnia czuli, że jesteśmy o ten kolejny krok bliżej jej urzeczywistnienia.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu swojej właściwej zawodowej ścieżki lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod nr +1 (224) 523-5196.

Posty powiązane

Zostaw komentarz