[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak dobrze zacząć dzień? Poznaj sprawdzone sposoby na wspaniały poranek, który zagwarantuje Ci powodzenie w ciągu dnia!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Czy wiesz, że to, co robimy zaraz po przebudzeniu, decyduje o tym, jak będzie wyglądać nasz cały dzień? Każdemu z nas zdarzyło się na pewno choć raz zaraz po otwarciu oczu sięgnąć po telefon i zanurzyć w wyskakujących powiadomieniach, wiadomościach i social mediach. Jakie skutki może mieć bombardowanie naszego umysłu zaraz po przebudzeniu niezliczoną ilością informacji, które musimy przetworzyć? Poznaj sekret udanego poranka, który zagwarantuje Ci dobry nastrój i powodzenie w ciągu dnia!

 

Krok pierwszy: zadbaj o siebie
Nasze samopoczucie zależy od spełnienia najbardziej podstawowych potrzeb. Z samego ranka, gdy umysł jest spokojny, zanim napełnisz go informacjami, przeznacz dla siebie trochę czasu. To może być przygotowanie smacznej owsianki z owocami na śniadanie, przeczytanie ulubionego rozdziału książki, odprężający prysznic, poranna joga, medytacja lub spacer. Jest wiele możliwości spędzenia swojej pierwszej godziny zaraz po przebudzeniu w taki sposób, aby zadbać o swój nastrój na cały dzień. To właśnie te najdrobniejsze elementy budują sukces i powodzenie tych większych.
Krok drugi: Zrób listę zadań
Przejrzysty plan to przejrzyste działanie. Gdy mamy jasno sprecyzowane cele, łatwiej jest skupić się na ich realizacji, odpowiednio organizując ku temu swój czas. Rytm dnia decyduje o całym jego brzmieniu. Podobnie jest z utworem muzycznym. Wszystko ma swój porządek – początek, punkt kulminacyjny, koniec. Ważne, abyś wiedział i potrafił sobie zobrazować, jakie obowiązki czekają na Ciebie do zrealizowania z danym dniu. Rozpisz jego linię melodyczną wieczór wcześniej lub rano np. po śniadaniu, kiedy Twój umysł będzie przebudzony i gotowy na nowy dzień.
Krok trzeci: Nie śpiesz się
Jest takie powiedzenie „Gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy”, niosące prostą, a jednocześnie nieocenioną prawdę. Zwróć uwagę, że całe bogactwo, które nosisz w sobie – rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze – to wspomnienia. Obrazy z wydarzeń, miejsc, zjawisk, relacji z innymi. Jakie one są? Szybkie i dynamiczne? Czy może pulsujące w czasie, sekunda za sekundą rozgrywające się na ekranie pod zamkniętymi powiekami? Nie śpiesz się. Niech Twój poranek będzie wypełniony spokojem i radością. Jeśli musisz, wstań wcześniej, aby móc pozwolić sobie na brak pośpiechu zaraz po przebudzeniu. Bądź uważny przy najdrobniejszych czynnościach, staraj się czerpać z nich jak najwięcej. Po prostu żyj tym, co jest tu i teraz, co właśnie rozgrywa się przed Twoimi oczami – Twoją codziennością, a w sposób szczęśliwy zaczniesz pełen spełnienia dzień.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz