BLOG Lidii Iwanowskiej

Motto Tygodnia Life Coach Lidia Iwanowska 1024x819 - Motto Tygodnia

Spokój w sercu jest stanem równowagi życiowej zarówno na płaszczyźnie duchowej, jak i w świecie zewnętrznym. To właśnie od tego, jak potrafimy kontrolować siebie, swoje myśli oraz swoje emocje, zależy nasze powodzenie w życiu codziennym. Opanowanie i spokój wspierają nieograniczony potencjał twórczy, który jest Ci potrzebny do kreacji swojej własnej rzeczywistości.

 

Jeżeli to, co mówisz, nie jest piękniejsze od ciszy, lepiej zamilcz.
– Eric Emmanuel Schmitt
Nie bez powodu mówi się, że milczenie jest złotem. To właśnie ono jest w stanie nadać wyraz temu, czemu nie potrafią sprostać słowa. Żyjąc w świecie, w którym tak wiele struktur się wzajemnie ze sobą przeplata, a większości z nich nie jesteśmy w stanie dostrzec – może nawet nie mamy pojęcia, że istnieją! – bardzo ciężko jest w pełni ubrać w słowa to, co chcemy przekazać, jednocześnie czyniąc to tak, aby rzeczywista waga treści została w pełni zachowana i odzwierciedlona, wypływając wartkim potokiem z naszych ust podczas rozmowy z drugą osobą.
Dlatego właśnie w takich chwilach najlepiej wybrać milczenie i spojrzeniem wyznawać to, czemu słowa nie są w stanie sprostać.

Posty powiązane

Zostaw komentarz