BLOG Lidii Iwanowskiej

Motto tygodnia Lidia Iwanowska Life Coach 1024x815 - Motto tygodnia
Ludzie na całym świecie, chociaż różnią się wykształceniem, religią czy stanowiskiem, są tacy sami. Wszyscy oni chcą być kochani. Wszyscy są głodni Miłości.

Matka Teresa z Kalkuty

Ciężko byłoby wymienić wszystkie czynniki, które mogą różnić ludzi na całym świecie, jednak niezwykle łatwo jest wskazać idee, prowadzące do zjednoczenia i połączenia jednego człowieka z drugą osobą.

 

Taką wartością jest właśnie miłość, w obliczu której wszyscy stajemy się równi, mierząc się z potrzebą kochania, ciepła i bliskości drugiej osoby. Człowiek ze względu na swoją społeczną naturę tak naprawdę do prawidłowego rozwoju i codziennego funkcjonowania potrzebuje kontaktu z drugą, żyjącą istotą, a sama miłość jest podstawą każdej zdrowej i udanej relacji.

 

Intencje pochodzące od miłości, mające na celu niesienie dobra i pomocy bliźnim, to czyny prowadzące do budowania trwałych więzi z bliskimi oraz pogłębiania poczucia szczęścia, które nosimy w sobie na co dzień, często nawet o tym nie wiedząc… Szukając wokół, podczas gdy wystarczy tylko ujrzeć to, co leży pod powierzchnią… różnic, wyznaczających niewidzialną – tak naprawdę fikcyjną i umowną – nienamacalną barierę między jednym a drugim człowiekiem.

Posty powiązane

Zostaw komentarz