[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”40″][vc_column_text]

Każdego dnia na swojej drodze spotykasz ludzi, doświadczasz zdarzeń oraz słyszysz różne słowa i to wszystko sprawia, że stajesz się bogatszy o nowe okazje przeżywania codzienności, ale czy masz w sobie poczucie wdzięczności za to, jak wiele dostajesz?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Wdzięczność a siła

Zadaj sobie pytanie: Co ostatnio spotkało mnie w moim życiu, co sprawiło, że poczułem radość, szczęście, satysfakcję? Czy był to nieoczekiwany zwrot wydarzeń, nowa oferta pracy, a może uśmiech nieznajomej osoby, mijanej w ciągu dnia na ulicy? Za co chciałbyś podziękować?

Poczucie wdzięczności niesie ze sobą potężną siłę. Pozwala na oczyszczenie umysłu ze wszelkich negatywnych myśli, wycisza emocje, które ciągną nas na dół, budząc w zamiast radość i siłę, która nas uskrzydla. Uświadomienie sobie własnych możliwości, na które na co dzień nawet nie zwracamy uwagi, jest kluczem do szczęśliwego, zdrowego i spełnionego życia.

 

Wielkie szczegóły

Jeśli jesteś osobą zdrową, sprawną, otaczają Cię ludzie, których kochasz, jesteś bogatszy niż większość ludzi na tym świecie. Jest to luksus doświadczania prostoty codzienności w pełnym tego słowa znaczeniu. A nawet jeśli cierpisz na przewlekłe choroby, walczysz z nałogiem lub czujesz się samotny, musisz uwierzyć, że siła tkwi w Tobie. Potężna moc wiary we własne możliwości potrafi doprowadzić nawet do remisji nieuleczalnej choroby… Jest wiele takich przypadków i zapewne o tym słyszałeś. I tak… to się zdarzyło. I zdarza na co dzień. Ale jak sprawić, żeby nasza wiara we własną możliwość wyzdrowienia, działania, twórczości i kreatywnego życia była tak silna i  głęboka?

 

powiedz sobie “dziękuję”

Dziękuję, że jestem czuły dla siebie. Dziękuję, że mam możliwość i dar życia – że mogę codziennie patrzeć w niebieski błękit nieba, czuć w nozdrzach zapach kołyszących się na wietrze traw, wdychać otaczającą mnie miłość i dobroć. Dziękuję, że jestem.

Dziękuję, że jesteś. Za Twoją stałą obecność. Za wiarę, że w chwilach słabości to Ty wierzyłeś we mnie i nie pozwalałeś upaść. Dziękuję, za to, że chodzę, piję, jem, śpię, śmieję się… Mam zdolność do przeżywania emocji…

 

Zamknij oczy i zadaj sobie teraz pytanie: Jak się czuję, będąc wdzięcznym za to, że żyję?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Wsłuchaj się w siebie, a odnajdziesz…

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment