Koncepcja rozwoju osobistego stała się tak powszechna, że ​​trudno jest zdefiniować, czym jest, a czym nie jest rozwój osobisty. Niektórzy ludzie myślą, żedziałanie coacha jest skutecznie tylko wtedy, gdy czyni ich lepszymi ludźmi. W rzeczywistości life coaching ma o wiele szerszą definicję. Czy zajmuje się life coach i co ma wspólnego z rozwojem osobistym?

Czym jest life coaching?
Life coach pomaga swoim klientom rozwijać ich mocne stron. Robi to, identyfikując rzeczy, które kogoś powstrzymują i pomaga im je przezwyciężyć. Life coaching różni się terapii tym, że nie skupia się na problemach klienta, ale na tym, jak on myśli o sobie i sytuacji, w której się znajduje. Klienci często zatrudniają trenerów życia, aby odnieść większy sukces w karierze lub radzić sobie z problemami zdrowia psychicznego. Jednak life coach to nie tylko dział pomocy; jego klienci mogą skorzystać z jego wskazówek na wiele sposobów.
Wielu klientów zatrudnia trenerów życia w celu rozwoju kariery, ponieważ chcą poprawić swoją pracę wyniki lub zwiększyć swoje dochody. Inni szukają life coachów w celu zmniejszenia stresu lub utraty wagi; niektórzy chcą pomocy w podejmowaniu decyzji lub odchudzaniu; a inni są zainteresowani poprawą relacji z członkami rodziny lub bliskimi. Należy zauważyć, że większość trenerów ma doświadczenie w pracy z podobnymi problemami poza bazą swoich klientów. W ten sposób wie, jak skutecznie zastosować swoje umiejętności doradcze do wszystkiego, czego potrzebuje klient; co czyni go bardziej skutecznym.
Rozwój osobisty a life coaching — co mają wspólnego?

Terminy „life coaching” i „rozwój osobisty” są często używane zamiennie w social mediach, zwłaszcza na blogach internetowych i artykułach związanych z rozwojem kariery. Oba terminy odnoszą się do doradców zawodowych lub ekspertów, którzy pracują nad zdrowiem psychicznym poza środowiskiem klinicznym. Terapeuta (znany również jako psycholog) działa poza typowym zakresem samopomocy, skupiając się na zdrowiu psychicznym. Life coach łączy nawyki związane ze stylem życia klienta, z mindsetem i celami, które chce osiągnąć, podsuwając mu wskazówki, które pomogą mu w dotarciu do celu. Wynikiem tej drogi jestnieustanny rozwój osobisty.

Główna różnica między life coachingiem a innymi formami poradnictwa polega na tym, że trenerzy koncentrują się na wewnętrznym wzroście i rozwoju mindsetu oraz osobowości swoich klientów. Terapeuci pracują nad kwestiami bezpośrednio związanymi z życiem codziennym, podczas gdy life coach pracuje nad każdą kwestią, która w jakikolwiek sposób utrudnia rozwój.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Posty powiązane

Zostaw komentarz