[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Skończ z narzekaniem i doceń to, co masz!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Jesteśmy pokoleniem, które ma znacznie ułatwiony dostęp do wszystkiego, na co nie mogli pozwolić sobie nasi dziadkowie. Z łatwością spełniamy nasze pragnienia, jednak wciąż nie czujemy ukojenia, wręcz przeciwnie – potrafimy narzekać  na rzeczy, które jeszcze kiedyś nie stanowiłyby dla ludzi żadnego problemu. Czy wiesz, jak radzić sobie z nawykiem narzekania i zacząć doceniać to co masz?

 

Zerwij z narzekaniem w trzech prostych krokach

1. Bądź świadomy
Postaraj się być ostrożnym w narzekaniu na konieczność wykonywania niepożądanych czynności. Kiedy już będziesz tego świadomy, możesz złapać się na narzekaniu podczas najprostszych czynności np. pójście do pracy pieszo w zamian jazdy samochodem. Dzięki wyższej świadomości własnych nawyków będziesz szybciej je rozpoznawał i łatwiej sobie z nimi radził na co dzień.

2. Zmień swoje słowa
Zamiast „Ech, nie chce mi się iść dzisiaj do banku”, powiedz sobie: „To zajmie tylko minutę, a potem mogę skreślić to z mojej listy”. Często nie kończysz zadania, gdy na nie narzekasz, no, chyba że ktoś Cię do tego zmusi. Zmiana słów na motywację, np. wykreślenie czegoś z listy rzeczy do zrobienia (kto tego nie lubi ?!), zachęci Cię do wykonania zadania.

3. Zrób to mimo wszystko, ale zrób to fajnie!
Pewnie mówisz, jak, u licha, mogę sprawić, że chodzenie do sklepu spożywczego będzie fajne? Cóż, to tak jak na siłownię. Musisz być zmotywowany. Zrób playlistę piosenek lub ulubionych podcastów, które Cię uszczęśliwiają i dodają energii.

 

Brak chęci zrobienia czegoś i zrobienie tego bez narzekania pozwala spojrzeć na niepożądane zadanie w lepszym świetle. Robienie rzeczy jest przyjemne, ponieważ jakakolwiek aktywność i działanie sprawia, że ​​nasze mózgi produkują dopaminę – hormon przyjemności. A więc, do dzieła![/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment