[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy wiesz, jak radzić sobie z brakiem motywacji?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Są dni, kiedy czujesz się pełen inspiracji, siły i energii do działania – i takie uwielbiamy! – ale są też takie dni, kiedy nie masz na nic siły, a każda rzecz, jaką robisz, wydaje Ci się bezsensowna. Czy wiesz jak radzić sobie z brakiem motywacji? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci znów znaleźć wenę do Twojej codziennej pracy.

 

Miej wobec siebie realne oczekiwania

Myśleć realistycznie znaczy tyle samo, co mieć też realne oczekiwania i stawiać sobie cele, które jesteś w stanie udźwignąć. Pamiętaj – droga do sukcesu nie wiedzie na skróty. Rozmawiaj z osobami, które osiągnęły w swoim życiu sukces. Spytaj ich o rady, o to, jak radziły sobie w chwilach zwątpienia i braku motywacji, gdzie szukali inspiracji…

Prawdopodobnie nie otrzymasz dokładnego planu. Ale to, co ludzie mogą Ci powiedzieć osobiście lub za pośrednictwem książek i blogów, może być świetną wskazówką na Twojej własnej drodze.

 

Przypomnij sobie, dlaczego to robisz

W codziennym wyścigu po lepsze jutro, lepszą karierę, stanowisko w pracy, dom, samochód czy po prostu lepsze samopoczucie, kiedy czujesz zwątpienie i brak energii nie poddawaj się, tylko zastanów się, dlaczego właściwie robisz to, co robisz.

Może powodem jest bezpieczeństwo i ochrona Twojej rodziny, a może po prostu chcesz codziennie odkrywać nowe rzeczy i poznawać świat? Zapisz swoje odpowiedzi na kartce i wracaj do nich zawsze wtedy, kiedy czujesz, że poziom Twojej motywacji spada. Nic nie mów, po prostu spróuj – to działa!

 

Pamiętaj, że tuż przed świtem jest najciemniej

Zazwyczaj w najcięższych chwilach wydaje się, że już nie ma żadnego innego wyjścia. Nie ma też słońca, ciężko znaleźć jakikolwiek przebłysk światła, niosącego nadzieję i siłę na lepsze jutro. To właśnie takie chwile są sprawdzianem, czy poświęcasz się w 100% temu, co robisz na co dzień? Wytrzymasz tą grę czy odpuścisz i odejdziesz jak zwykły tchórz?

Pamiętaj, że tuż przed świtem jest najciemniej, ale nie martw się, bo zaraz, za małą chwilę, wyjdzie słońce. Wytrzymasz, dasz radę. Wierzę w to. Wystarczy, że mi zaufasz…

 

Wróć do nauki od podstaw

Na co dzień jesteśmy zalewani zewsząd informacjami, które krzyczą z kolorowych billboardów na mieście, frontów gazet w lokalnych sklepach, prostokątnych ekranów wibrujących telefonów czy grającego radia w tle. W takich chwilach warto wrócić do korzeni. Mowa o nauce od podstaw.

Uproszczenie. Ograniczenie bodźców. Skupienie się na jednym zadaniu – to jest Twój nowy cel. W ten sposób nie stracisz motywacji do codziennej pracy, a nawet poprawisz swoje umiejętności, dzięki przypomnieniu sobie podstaw. Proste i przyjemne, prawda?

 

Powiedz sobie, że dzisiaj będziesz robić tylko to i to!

Pamiętasz te beztroskie chwile dzieciństwa, kiedy całymi dniami mogłeś robić to, na co tylko miałeś ochotę? Przyznaj – czujesz się zmęczony tą w ogóle niemalejącą listą obowiązków, którą masz do zrealizowania każdego dnia. Basta! Dzisiaj będziesz robić tylko to, co chcesz!

W przypadku zawieszenia komputera potrzebny jest twardy reset i to samo tyczy się również naszego umysłu. Przemęczenie i stres = demotywacja. Potrzebujesz odpoczynku, twardego resetu. Przede wszystkim – świeżego startu. A więc dzisiaj będziesz robić tylko jedną rzecz, tą, na którą masz ochotę, dzięki czemu nie tylko poprawisz swoje samopoczucie, ale też podniesiesz poziom skupienia i koncentracji na tym jednym, konkretnym zadaniu. Powodzenia![/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Comments (0)

Fantastyczny tekst Brawo! szczegllnie spodobala mi sie szata graficzna twojego bloga 🙂

Fantastyczny tekst Brawo! szczegllnie spodobala mi sie szata graficzna twojego bloga 🙂 zapraszam do siebie…

Appreciate one additional write-up. Exactly where else could anyone have that sort of details on this kind of a ideal way with words? Ive got a presentation subsequent week, and Im towards the search for this sort of knowledge.

Zostaw komentarz