Jednym z najczęstszych nawyków, które sprawiają, że nie czerpiesz radości ani satysfakcji ze swojego życia, jest pozostawanie myślami w przeszłości lub przyszłości – wszędzie, byle nie w chwili, która trwa właśnie teraz.
Mindfulness, czyli…
No właśnie, czym właściwie jest mindfulness? Czy definicja tego słowa ogranicza się tylko do panującego ostatnio w social mediach trendu medytacji i pozycji lotosu na macie do jogi? Czy tylko w ten sposób można ćwiczyć i praktykować własną uważność?
Mindfulness to nic innego jak bycie tu i teraz. Czerpanie radości z chwili obecnej. Trwanie w teraźniejszości. Dobrze, skoro już wiemy, co kryje się za pojęciem mindfulness, zastanówmy się, w jaki sposób możemy wprowadzić uważność do swojego życia.
Jak praktykować uważność na co dzień?

Istnieją trzy efektowne nawyki, które pozwolą Ci odetchnąć i przerwać błędne koło kompulsywnego powracania do wydarzeń z przeszłości. Po prostu wprowadź poniższe trzy wskazówki do swojego życia, a zobaczysz, jak z biegiem czasu zmieni się Twoja perspektywa.

Zwolnij

Rozpoczynaj swój dzień w naturalnym rytmie. Nie śpiesz się, skup się na każdej czynności i wykonuj każdą aktywność powoli. Unikniesz w ten sposób zmartwień czy popadania w złość z samego poranka. Poza tym wykonywanie czegoś w spokojny i zrelaksowany sposób jest najszybszym sposobem na zrobienie czegoś po prostu dobrze.

Utrzymuj uważność

Powtarzaj w myślach: Teraz… Teraz myję zęby (gdy szczotkujesz w konkretnej chwili zęby). Teraz spaceruję. Wsłuchuję się w otaczające mnie dźwięki. W ten prosty sposób utrzymasz swoją uwagę na czynności, którą w danej chwili wykonujesz.

Przerywaj swój myślowy monolog

Kiedy złapiesz się na tym, że wędrujesz myślami do wspomnień z przeszłości czy wybiegasz za bardzo w przyszłość, powiedz sobie stop i przerwij swój myślowy monolog. Następnie postaraj maksymalnie skupić się na chwili obecnej, tym, co jest tu i teraz – dźwiękach, zapachach, obrazach, a będzie Ci o wiele łatwiej utrzymać uważność oraz czerpać radość z prostych elementów życia każdego dnia.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment