Poznaj sekret budowania zdrowych i szczęśliwych relacji z innymi!

Poprzez nasze relacje z bliskimi możemy łączyć się i dzielić codzienną radością przeżywania życia. Czym byłoby świętowanie sukcesu, gdyby nie dzielenie się nim z osobami, na których możemy polegać?

Umiejętność budowania zdrowych relacji jest kluczem do pełnego i spełnionego życia. Poznaj złotą zasadę, która pozwoli Ci kreować taką codzienność, jakiej pragnienie nosisz w swoim sercu od lat.

Jak budować zdrowe relacje z innymi?
Fundamentem każdej wartościowej relacji między dwojgiem osób jest zaufanie. To właśnie zaufanie stanowi złotą zasadę kreowania zdrowej komunikacji z innymi. Teraz gdy już wiesz, czym jest fundamentalny aspekt połączenia między ludźmi, pokażę Ci na kilku przykładach, w jaki sposób możesz  wykorzystywać tę wiedzę na co dzień.
Szczerość i dzielenie się własnymi słabościami
Proces budowania zaufania między dwoma osobami nie jest możliwy, jeśli nie ma w nim miejsca na szczerość. Otwartość. Dzielenie się tym, co nas boli. Naszymi obawami i lękami. Słabościami i radościami.
Postaraj się stworzyć w swojej codzienności przestrzeń, w której jesteś po prostu sobą. Pamiętaj, że nikt nie jest doskonały. Każdy z nas się czegoś boi. Każdy z nas czegoś nie potrafi. Istnieją rzeczy, które podważają naszą pewność siebie.
Jednak budowanie pewności siebie i zaufania wymaga od nas otwartości wobec własnych wad i słabości, a także dzielenia się naszymi pragnieniami i oczekiwaniami. Jeśli jesteśmy godni zaufania, potrzeba otwartości rozciąga się na wszystkie poziomy naszej ludzkiej komunikacji i interakcji. Unikaj  zatem tajemnic, zatajania informacji lub kłamstw w relacji z drugą osobą.
Gdy Ty sam obnażasz się z tego, co jest dla Ciebie najbardziej cenne, strzeżone, intymne, druga osoba czuje się bardziej ośmielona, aby również dzielić się tym, co nosi w swoim sercu.
Konsekwentność w słowach i czynach

Bycie godnym zaufania nie jest jednorazowym, spontanicznym działaniem. Bycie godnym zaufania wymaga od nas pracy w pełnym wymiarze godzin. To proces, który trwa całe życie i w dużej mierze staje się po prostu sposobem na nie.

Aby to osiągnąć, postaraj konsekwentnie dzielić się swoimi słabościami, bądź uczciwy oraz praktykuj asertywną komunikację. Unikaj niezdecydowania. Twoje zachowanie powinno odzwierciedlać Twoje słowa i przekonania, które wyznajesz.

Pamiętaj, że bycie konsekwentnym wcale nie oznacza rutyny, powtarzalności lub nieelastyczności. Takie działanie jest gwarancją, że nasze zachowanie odzwierciedla uczciwość w działaniu. Jeśli Twoje zachowanie konsekwentnie okazuje szacunek i jest demonstracją cech, którymi dzielisz się z innymi, to jesteś na właściwej drodze.

Moc codziennych nawyków

Zaufanie jest niezbędne do kreowania i rozwijania relacji międzyludzkich. Jeśli nie będziesz postępować w sposób godny zaufania, inni będą mniej skłonni do nawiązywania i rozwijania przyjaźni, ponieważ zawsze będą sceptyczni wobec Twoich motywów.

Budowanie zaufania wymaga od nas rozwijania codziennych prostych nawyków. Bądź szczery, działaj uczciwie, zachowuj konsekwentne działanie i komunikuj się w sposób asertywny. Wykorzystując na co dzień tych kilka prostych wskazówek, zaczniesz budować z innymi zdrowe i szczęśliwe relacje, które są niezbędne w realizacji własnych życiowych pragnień.

Jeśli jednak czujesz, że chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat kreowania pozytywnych relacji w swoim życiu, rozważ skorzystanie z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się tworzyć wokół siebie zdrowe i szczęśliwe relacje z innymi. Pamiętaj, że to właśnie wsparcie i obecność bliskich jest tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Posty powiązane

Zostaw komentarz