[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Dlaczego osobisty sukces wzbudza zazdrość wśród bliskich osób?
Znasz to uczucie, kiedy spełniasz swoje marzenie – odnosisz sukces, a ze strony Twoich bliskich pojawia się zazdrość? Z czego może wynikać takie zachowanie? To niezwykłe kłopotliwe, ale niestety realne. A kiedy zaczynasz się nad tym zastanawiać, jedyny logiczny wniosek, który się nasuwa, brzmi: „Powinni ciszyć się moim szczęściem, a wydaje się, jakby było odwrotnie; dlaczego tak jest?„. Właśnie o tym jest dzisiejszy wpis.
Dlaczego ludzie nie podzielają Twojego sukcesu?
Tak naprawdę wszystko rozbija się o różnice, które spotykają nas na różnych etapach życia, a sukces tylko je pogłębia. Istnieje zasadnicza różnica między osobą pracującą na etacie, zarabiającą najniższą krajową, a milionerem. Ta sama różnica pojawia się w przypadku osoby żonatej/zamężnej a osoby samotnej. Ten sam dysonans spotkamy również pomiędzy osobą otyłą a szczupłą. Tak naprawdę to właśnie różnica sama w sobie  generuje niezgodności i poczucie niezręczności, a wielką sztuką jest umieć tę różnicę zanegować w codziennych interakcjach z innymi. To właśnie dlatego m.in. jeszcze do niedawna tematem tabu były pieniądze, majętność, itp., aby nie prowokować emocji zawiści czy też zazdrości.
Na tle socjologicznego obrazu współczesnego społeczeństwa sukces generuje znaczącą różnicę. Bo czy już czasem sam fakt osiągnięcia sukcesu w konkretnej dziedzinie nie stawia nas w wyższej randze przez to, że zmasterowaliśmy jakąś umiejętność? Sukces, niezależnie od charakteru przedsięwzięcia, jest z natury trudny do osiągnięcia, a samo osiągnięcie go automatycznie umieszcza Cię na wyższej pozycji – bez względu na to, jak skromny lub przyjacielski pozostajesz wobec bliskich. Gdyby sukces był czymś łatwym, wszyscy byliby go w stanie osiągnąć, prawda?
Zazdrość pojawia się wtedy, kiedy osoba czuje żal wobec własnej sytuacji życiowej. Marazm, w którym tkwi, nie pozwala jej na rozwinięcie swojej kreatywności i twórczego myślenia, co z kolei pozwoliłoby na „przeobrażenie się” w wersję, do której zawsze dążyła i o której zawsze marzyła. To właśnie dlatego wśród otaczających Cię osób mogą pojawić się takie, które nie będą zdolne do czerpania radości z Twojego sukcesu, ponieważ będą odczuwać zawiść i zazdrość, które są tak samo naturalnymi i ludzkimi reakcjami, jak śmiech czy złość. W takiej sytuacji jedynym, co pozostaje, to znalezienie w sobie zrozumienia i współczucia, aby inni też mogli spełniać się na tle własnej codzienności utkanej ze snów na jawie, jeśli tylko znajdą w sobie odwagę, aby po nie sięgnąć, tak jak Ty to zrobiłeś…

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz?A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty.Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz