[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak czerpać więcej radości z życia?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Czy wiesz, jak czerpać więcej radości z codziennego życia? Poznaj 5 prostych sposobów na znalezienie pozytywnych stron każdego dnia, niezależnie od tego, co dzieje się wokół!

 

Pasja

Pielęgnuj miłość do czegoś, co kochasz robić. Badania pokazują, że posiadanie pasji poprawia nasz nastrój. Sztuka, muzyka, pisanie, ogrodnictwo, gotowanie, programowanie, taniec, projektowanie to tylko kilka przykładów na milion. Jeśli szukasz swojej pasji, musisz wiedzieć o kilku rzeczach:

  • Pasja nigdy nie pojawia się na wyciągnięcie ręki. Musisz się na nią otworzyć. Jak to zrobić? Po prostu wciąż poświęcaj wolne rzeczy przypadkowym  czynnościom, aż w końcu poczujesz, że jedna z nich jest tym, co daje Ci największe poczucie spełnienia i radość.
  • Główną cechą pasji jest to, że po prostu kochasz tę aktywność samą w sobie, a nie dlatego, że możesz na niej zarabiać. To nawet lepie, niż dobrze, jeśli wciąż nie zarabiasz na swojej pasji, ponieważ oddając się jej, możesz uciec od codziennych obowiązków i zadań.

 

Znajdź swój work-life balance

Niezależnie od tego, czy masz osiemnaście, czy osiemdziesiąt lat, nie będziesz szczęśliwy, jeśli cały swój czas poświęcisz pracy lub oglądaniu programów telewizyjnych. Zawsze staraj się zachować równowagę, aby mieć odpowiednią ilość czasu na załatwienie spraw oraz chwilę w ciągu dnia na cieszenie się małymi rzeczami, pojedynczymi przyjemnościami, które kochasz.

 

Niweluj stres

Owszem, po męczącym dniu w pracy o wiele łatwiej jest  po prostu pooglądać Netflixa, ale co powiesz na ćwiczenia, spacery z psem, podlewanie roślin lub zabranie dzieci na lody? Znajdź rzeczy, które lubisz i właśnie w ten sposób niweluj swój codzienny stres zamiast bezmyślnego przewijania mediów społecznościowych.

 

Spotykaj się z bliskimi

Istoty ludzkie są istotami społecznymi, więc to normalne, że utrzymujemy kontakty towarzyskie, urządzamy spotkania oraz wspólne imprezy. Wybierz się na rodzinną wycieczkę, zaplanuj wieczór gier z przyjaciółmi (wirtualnie lub osobiście) lub po prostu zjedz wspólną kolację z rodziną. Kiedy odczuwasz radość i dzielisz się nią z ludźmi, którzy są dla Ciebie ważni, jesteś obecny w tej jednej, konkretnej chwili, niż byłbyś kiedykolwiek indzie, wysilając zmysły na uważność.

 

Dbaj o swoje ciało

Dobry wypoczynek dodaje sił na kolejny, wspaniały, pracowity dzień, natomiast brak snu sprawia, że spada poziom Twojego samopoczucia oraz zdrowia. Więc śpij dobrze i ćwicz co najmniej trzy razy w tygodniu, aby zapewnić w swoim organizmie przepływ krwi i endorfin. Wystarczy nawet 15-minutowy jogging, praktyka jogi lub pójście na siłownię czy basen. Wybierz tę czynność, która sprawia Ci najwięcej frajdy i spróbuj regularnie zacząć ją praktykować najpierw przez tydzień, później miesiąc, a następnie rok 🙂 Zobaczysz, że nigdy nie czułeś się lepiej![/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane