[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Ty też możesz uczynić świat lepszym!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Wiemy, że nasze działania mają wpływ na innych.

Co po sobie pozostawię?  To kwestia, nad którą powinniśmy się głębiej zastanowić.

To szansa na przemyślenie przeszłych i obecnych działań oraz postanowienie dokonania pozytywnych zmian w życiu, które wpłyną nie tylko na nas i naszych bliskich, ale być może też na przyszłe pokolenia.

Ważne jest, aby zrozumieć, że niezależnie od tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie, najważniejsze miejsce, na które należy zwrócić uwagę, znajduje się w nas samych. Każdego dnia zadaj sobie następujące pytania:

1. Co zrobiłem dzisiaj, aby podnieść na duchu inną osobę?

2. Czy to możliwe, żebym mógł zrobić więcej, dać więcej od siebie lub uważniej słuchać ludzi wokół mnie?

Poświęć godzinę i weź udział w wewnętrznym dialogu. Kim jesteś? Kim chcesz być? Gdybyś mógł mówić tylko jeden raz, co byś powiedział? Dlaczego nie powiesz tego teraz?

 

Jeśli chcesz stworzyć życie, poprzez które osiągniesz swój cel i pozostawisz świat lepszym miejscem, poznaj kilka prostych nawyków, które mogą Ci w tym pomóc.

Bądź życzliwy

Kiedy wchodzisz do lokalnej kawiarni lub idziesz do pracy, co możesz zrobić, aby umilić komuś dzień?  Uśmiechnij się i nawiąż kontakt wzrokowy z kimś, kogo mijasz po drodze. Być może ta osoba miała ciężki dzień. Jeden uśmiech nic Cię nie kosztuje, może nawet sprawić, że dana osoba poczuje się lepiej. Żadne spotkanie nie jest przypadkowe i jest też okazją dzielenia się serdecznością.

 

Dokonuj odważnych wyborów

Każdego dnia dokonujemy dużych i małych wyborów. Bardzo często, podejmując większość decyzji, kierujemy się naszą własną wygodą. Przykład: możemy zrezygnować z pomocy komuś, kto tego potrzebuje, ponieważ uznamy, że jesteśmy zbyt zajęci, nie mamy czasu, itp, itd.. Odważny wybór natomiast oznacza, że ​​wybieramy z przekonania. Zatem co należy zrobić?

Najczęściej żałujemy tych rzeczy, których nie zrobiliśmy. Kiedy umrzemy, nie będziemy sądzeni na podstawie czyjegoś życia, ale na podstawie naszego własnego potencjału. Czy zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, wykorzystując siłę i moc sprawczą, jaka została nam dana?

Budząc się każdego ranka, zadawaj sobie pytanie: „Co mogę dziś zrobić – co leży poza moją strefą komfortu – aby żyć odważnie i coś zmienić?

 

Medytuj

Codziennie medytuj, aby zastanowić się nad własnym człowieczeństwem. Korzystaj z modlitw, wierszy lub zapisków w dzienniku, aby pomyśleć o tym, kim jesteś, o swoich związkach i co zrobiłeś, aby wywrzeć wpływ na drugiego człowieka. To daje Ci możliwość rozważenia tego, co zrobiłeś dobrze, a co musisz poprawić.

 

znajdź źródło własnej wiary

Źródła naszej wiary mogą znajdować się w sile wyższej, w nas samych lub w przyjaciołach lub współmałżonku, który wierzy w nas bardziej niż w siebie, abyśmy mogli być najelpszą wersją siebie i oddać światu to, co również jest w nas najlepsze. Potrzebujemy siły, którą nam dają, aby budzić się każdego dnia i działa – szczególnie w tych najtrudniejszych momentach życia. Zastanów się, na kim możesz polegać? Kto wspiera Cię we wszystkich Wwoich przedsięwzięciach i zachęca do działania, gdy czujesz się przygnębiony?

 

bądź inspiracją

Inspiracja do życia wynika ze świadomości, że samo życie może się zmienić w jednej chwili. Nie bierz niczego za pewnik i nie zakładaj z góry, że jesteś cokolwiek winien jakiejkolwiek osobie.

Załóż swój dziennik wdzięczności i każdego dnia zapisuj w nim wszystko to, za co jesteś wdzięczny. Kiedy żyjemy z radością, emanujemy pozytywną energią, która podnosi ludzi na wibracje naszego własnego życia i tworzy falę nadziei oraz optymizmu w naszych rodzinach, społecznościach, jak i na całym świecie.

 

Czasami myślimy, że musimy odgrywać jakąś rolę na scenie światowej np. politycznej lub medialnej, aby coś zmienić, ale prawda jest taka, że wszyscy mamy możliwość wyboru między krzywdą a niesieniem dobra. Twoje życie to świeca. Jesteś płomieniem. Możesz codziennie zapalać tysiące świateł w swoim świecie, celowo budując swoje własne dziedzictwo, które pozostanie po Tobie na długo, nawet gdy już odejdziesz.

 

Pamiętaj, że możesz nie być w stanie zmienić całego świata, ale możesz zmienić cały świat jednej osoby… A może nawet wielu innych.

[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz