BLOG Lidii Iwanowskiej

Motto Tygodnia Lidia Iwanowska Life Coach 1024x815 - Motto Tygodnia

Dzisiaj zrobiłem/am coś dobrego dla drugiej osoby. Ilu z nas może coś takiego powiedzieć pod koniec każdego dnia? Czy sprowadzamy nasze własne czyny do mianownika empatii, będącego naczyniem na miłość, którą w sobie na co dzień nosimy?

Papież Franciszek przypomina nam o nadrzędnym celu istnienia człowieka. Otrzymaliśmy dar, jakim jest życie. Jak wiele z tego czerpiemy dla własnej przyjemności, myśląc tylko o sobie samym, a ile oddajemy innym? Czy jest w nas coś więcej, niż nasze osobiste pragnienia i potrzeby? Czy jest w nas miejsce na empatię i miłość do bliźniego?

Zło dobrem zwyciężaj.
Św. Paweł, List do Rzymian
W tym dualistycznym świecie, wśród dobra i zła, radości i smutków, życiu i śmierci, bardzo łatwo jest ulec pokusie, aby zejść ze szlaku życiowej inspiracji, jaką niesie miłość. Słowo ma potężną moc, tak jak nasze czyny, a nawet myśli… To tutaj wszystko się zaczyna, a stawka gry jest wysoka. Los nie jest przesądzony z góry, a Ty masz realną moc sprawczą, która decyduje, jak będzie wyglądać otaczający Cię świat. To TY jesteś kreatorem i to właśnie do CIEBIE należy wybór, którą drogę wybierzesz.

Posty powiązane

Zostaw komentarz