BLOG Lidii Iwanowskiej

Badz zmiana Motto Tygodnia Lidia Iwanowska Life Coach 1024x815 - Motto Tygodnia
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.”
– Mahatma Gandhi

O czym marzysz? Jak chciałbyś, aby wyglądało Twoje życie? Czego Twoim zdaniem brakuje w dzisiejszym świecie? Jakie są jego problemy – czy można z nimi walczyć?

Na pewno kojarzysz powiedzenie: „Mały krok dla człowieka, wielki dla ludzkości”… Tak, Twoje działanie jest pojedynczym elementem kręconego się mechanizmu świata i to właśnie od naszych decyzji, przekonań, obrazu rzeczywistości świat wygląda tak jak teraz. Teraźniejszy obraz naszej planety jest wynikiem wcześniejszych działań, dlatego Twoje życie, miejsce, w którym obecnie się znajdujesz, również jest efektem podjętych przez Ciebie wcześniej decyzji. Dlatego działanie ma znaczenie, zarówno w przypadku jednej osoby, jak i losu całej ludzkości, planety, wszechświata. Więc zacznij już dzisiaj, od siebie, wprowadzać pojedyncze zmiany do swojej codzienności…

„Wolność to stan umysłu.”
– Mahatma Gandhi

Jesteś człowiekiem wolnym. Posiadasz wolną wolę. Twoja wolność jest na wyciągnięcie ręki. Problem polega na tym, że nie możesz jej dostrzec, dlatego też nie możesz jej dosięgnąć. Gdybyś tylko zobaczył jak jest blisko…

Nasze przekonania dyktują nam kierunki działania i perspektywy, jakie bierzemy pod uwagę. Nasz umysł automatycznie podsuwa nam najwygodniejsze rozwiązania, do których jesteśmy przyzwyczajeni, nieświadomi równoległe istniejących potencjalnych możliwości. Wolność to stan umysłu i aby to zrozumieć, należy działać zgodnie z naszym wewnętrznym poczuciem spokoju, które dyktuje nam serce. Ono wie, co jest dla Ciebie najlepsze, którą drogę wybrać. Należy tylko nauczyć się go słuchać… Stać się człowiekiem wolnym od ciążących i utartych schematów, przekonań, struktur… Myśleć niekonwencjonalnie, działać nieszablonowo. Czuć wolność całym sobą.

„Szczęście jest wtedy,  gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest ze sobą w harmonii.”
– Mahatma Gandhi

Działaj w harmonii ze sobą, a będziesz wiódł długie, zdrowe i beztroskie życie. Znajdź swoją własną ścieżkę. A najważniejsze – spróbuj! Zdefiniuj swoje wartości, odzwierciedlając je w codziennym życiu – w słowach, gestach, działaniu. Bądź prawdziwy. Pamiętaj – najpierw jest myśl… To, co rodzi się w Twoim umyśle, bardzo szybko materializuje się w Twojej rzeczywistości.

Posty powiązane

Comments (1)

Asnyk:

Zranionym sercom potrzeba
Blekitow nieba,
Skrzydlatej modlitwy gonca,
Pogodnych usmiechow slonca,
Ciszy bez konca…

Lub burzy – ktora przygluszy
Zracy bol duszy,
I czarnej, wyjacej nocy,
Co bedzie oslonic w mocy
Ich placz sierocy…

Zostaw komentarz