BLOG Lidii Iwanowskiej

Od czego zacząć zmiany w życiu e1582234965530 683x1024 - Od czego zacząć zmiany w życiu?

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, że potrzebujemy zmiany, która wymaga porzucenia strefy komfortu, wysiłku oraz otwarcie się na nowe i nieoczekiwane sytuacje. Czy wiesz, że zmiana to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu?

Czy Twoje codzienne życie nie daje Ci radości? Czy Twoja praca nie przynosi Ci satysfakcji? Czy chciałbyś spędzić każdy kolejny dzień właśnie w taki sposób, czując się zdemotywowany, sfrustrowany oraz pełen niechęci przez całe swoje życie?

Boimy się zmiany, ponieważ kojarzy nam się ona z krótkotrwałymi i negatywnymi doświadczeniami w przeszłości. Nie chcemy opuszczać wygodnej strefy komfortu, naszej osobistej „bańki” codzienności, którą znamy i w której czujemy się bezpiecznie.

 

Sukces to ciężka praca i zaangażowanie

Nic, co jest trwałe, nie przychodzi z łatwością. Wszystko, co solidne, potrzebuje równie stałych fundamentów. Strach i opór przed zmianą jest naturalną reakcją. To Twój umysł broni się przed nowym i nieznanym, mając na celu „Twoje dobro”, czyli uchronienie Cię przed ewentualnym zagrożeniem, jednocześnie, niestety, działając na Twoją niekorzyść.

 

Jest jednak kilka sposobów, które pomogą Ci wprowadzić zmianę do Twojego życia, a są nimi:

  • Zamknięcie rozdziału – wypisz wszystkie elementy Twojego życia, które sprawiają, że nie czujesz się usatysfakcjonowany, spełniony czy szczęśliwy; rzeczy, które nie wnoszą do Twojego życia radości – dokładnie te, które chciałbyś zmienić;
  • Zdefiniowanie celu – zastanów się, jak chciałbyś, aby wyglądało Twoje życie, czego oczekujesz oraz jakie elementy chciałbyś wprowadzić do swojej codzienności, aby to właśnie one były budulcem w procesie urzeczywistniania Twoich marzeń;
  • Zagraj główną rolę – stań się pierwszoplanowym bohaterem swojego życia poprzez jego kreację w procesie wizualizacji. Spróbuj wyobrazić sobie, że to, czego pragniesz, już Cię otacza, jest częścią Twojego życia oraz sprawia, że czujesz się szczęśliwy i usatysfakcjonowany, a z pewnością wpłynie to pozytywnie na Twoje samopoczucie oraz motywację; moc wizualizacji ma potężne pokłady możliwości, jest jak narzędzie, którym musisz nauczyć się posługiwać, aby wykorzystać w pełni potencjał, jaki w Tobie drzemie – każdy dobry coach w Warszawie zna i posiada wiedzę oraz umiejętności, pozwalające na indywidualne podejście do klienta, oparte na wnikliwej analizie rozmowy podczas sesji.
  • Pewność siebie to połowa sukcesu – dlaczego jedni potrafią „przenosić góry”, realizować swoje pasje i marzenia, przyciągając pozytyw i odczuwając satysfakcję? Pewność siebie to umiejętność, nad którą, tak jak nad każdą inną, można pracować. Ciesz się nawet z najdrobniejszych sukcesów, bądź świadomy swoich umiejętności oraz za każdym razem, gdy wykonasz zaplanowaną pracę, gratuluj sobie jej ukończenia oraz ciesz się z osiągniętych rezultatów. Pamiętaj – ten, kto idzie nawet małymi krokami do przodu, jest o wiele bliżej sukcesu, niż ten, który wcale nie podejmuje działania.
  • Działaj zgodnie z planem – bądź konsekwentny w realizacji powziętych planów i zdecydowanie dąż do osiągnięcia upragnionego celu. Obserwuj, zwracaj uwagę na detale, a przy tym staraj się myśleć pozytywnie. Optymistyczne myślenie nastraja nas na sukces i zwiększa pewność siebie. Idąc za głosem serca, instynktownie kierujemy się i zmierzamy drogą, na której końcu czeka nas spełnienie – sukces – urzeczywistnienie marzeń.

Posty powiązane

Zostaw komentarz